Workshopy

Kdy je ten pravý čas naučit se něco nového? Kdykoliv!

Zajímají vás nové technologie a chtěli byste vědět víc o jejich využití v praxi?
Zkusit s nimi začít pracovat, cestou dostat pár rad, jak na to, a nakonec slyšet úskalí a šedé zóny, na které jsme cestou narazili my?
Každou poslední středu v měsíci pořádáme otevřená setkání programátorů a IT nadšenců. Vždy na jiné téma. S občerstvením a bez vstupného!
Někdy vám i dáme zadání úlohy a vy nám zkusíte poslat výsledek svého snažení. Bez známkování, zato s konkrétním feedbackem a ukázkou realizace podle nás. Zpracování zadání NENÍ podmínkou účasti. Jedinou podmínkou je zájem o dané téma.
Teď je naší prioritou zdraví nás všech, proto jsme se rozhodli pořádání workshopů na nějakou dobu pozastavit. Doufáme, že se situace brzy uklidní a zase se společně sejdeme u zajímavé debaty.

A jaká témata už máme za sebou?


Docker a dohled nad dynamickým běhovým prostředím

Zajisté monitorujete své produkční prostředí. My Vám ukážeme naši cestu od statického monitoringu, kterými cestami se ve snaze dohledovat kontejnery nepouštět i kde jsme uspěli. Na závěr se podíváme, nad čím přemýšlíme do budoucna.

Těšíme se na plodnou diskuzi. To vše zdarma a s občerstvením. FB událost


Jak (ne)dělat Scrum

Řízení projektů dle Scrum, agilní řízení projektů, o tom už jste asi slyšeli. My se o to už nějakou dobu pokoušíme. Přijďte se dozvědět, co se nám povedlo, s jakými překážkami jsme se potýkali a jak to vlastně dopadlo. A když se budete chtít podělit o vlastní zkušenosti, budeme jenom rádi.

Budeme na Vás čekat s drobným občerstvením a chladivým mokem. Vstup je jako vždy zdarma. FB událost


Stručný úvod do Kubernetes

O Kubernetes je v posledních letech hodně slyšet. Co to je? K čemu je dobrý? Jak s ním pracovat v lokálním prostředí? Jak ho využít na produkci? Přijďte na náš pravidelný IWorkshop, kde odpovíme na tyto i mnohé další otázky o nástroji, který Vám může velmi usnadnit život (nebo zkomplikovat? ?)

Jako vždy pro Vás bude připravený volitelný domácí úkol, který Vám pomůže lépe pochopit probírané téma. Drobné občerstvení a pivo jsou již samozřejmostí. Vstup zdarma. FB událost

 

 


Nepište PHP nestandardně, aneb PSR a jejich použití

Používáte při psaní kódu standardy? Ať už je odpověď jakákoliv, přijdťe s námi podebatovat o jejich využití.

Vstup je jako vždy zdarma, stejně jako něco malého k snědku a pití. FB událost

 


HACK THIS WORKSHOP! – Bezpečnost webových aplikací

Přijďte se něco dozvědět o bezpečnosti webových aplikací.
Vstup zdarma, občerstvení zajištěno.

Workshop je plánovaný na dvě hodiny s jednou nebo dvěma přestávkami. Následovat bude volná diskuze. Těšíme se na Vás.  FB událost

 


Asynchronní zpracování v PHP

IntraWorlds si Vás opět dovoluje pozvat na workshop nabitý zajímavými informacemi, postřehy z praxe a užitečnými příklady. Přijďte diskutovat na téma „Asynchronní zpracování v PHP“. Přednášející Ondřej Ešler Vám popíše problémy, se kterými se potýká každá větší PHP aplikace. Společně projdeme různé způsoby psaní asynchronního PHP kódu. Krátce si popíšeme technologie, které zprostředkují konkurenci ve vaší aplikaci. Zaměříme se na problémy, které s paralelním zpracováním souvisí (race conditions, shared memory, synchronizace, atd.). Workshop bude logicky navazovat na přechozí workshopy, ale předešlá účast není podmínkou. Jako vždy je pro Vás připraven praktický úkol, který Vám pomůže lépe pochopit dílčí problematiku. Uspěšní řešitelé mají od nás, v den konání workshopu, večeři zdarma! Všechny své dotazy a podněty k úkolu zasílejte na workshop@intraworlds.com

Workshop je plánovaný na dvě hodiny s jednou nebo dvěma přestávkami. Následovat bude volná diskuze. Těšíme se na Vás. Doražte dřív, ať stihnete welcome drink. Akce je zdarma! Catering zajištěn! FB událost

 


Redis

Po prázdninách pořádá IntraWorlds další ze svých IWorkshopů.
Chcete se dozvědět něco víc o Redis? Poznat možnosti využití, vidět live? Přijďte! Poslední středa v září, od 18:00, Beer Factory, Plzeň.

I tentokrát jsme pro Vás připravili zadání. Můžete si něco vyzkoušet ještě před samotným workshopem. Toho, kdo uspěje, odměníme v den konání workshopu večeří a neomezeným množstvím nápojů. Tak to zkuste! Detail zadání naleznete zde.
Všechny své dotazy a podněty k úkolu zasílejte na workshop@intraworlds.com


Testování pro vývojáře

Chyby jsou často nedílnou součásti komplexních softwarových projektů. Existují však postupy (unit testy, TDD), které mohou usnadnit objevení chyb a jejich následnou opravu již během samotného vývoje. Přijďte a prozkoumejte je s námi.

Po workshopu bude následovat diskuze.

Workshop je zaměřený primárně na PHP, popisované postupy jsou však aplikovatelné i v jiných programovacích jazycích. Nebojte se proto dorazit i když dáváte přednost jinému jazyku, rádi s Vámi porovnáme zkušenosti a poznatky.

Tak jako vždy pro vás máme zadání jehož úspěšné vyřešení odměníme večeří a drinkem v den workshopu.

Najdete ho na https://github.com/intraworlds/workshop-testing
Puste se do něj a 29.5.2018 se na Vás od 17:00 těšíme v Beer Factory i s welcome drinkem!


Moderní PHP

PHP nemá nejlepší pověst, jak je tedy možné, že jde o jeden z nejoblíbenějších jazyků pro tvorbu webových aplikací? Poslední verze PHP7 přinesla, kromě razantního zvýšení výkonu, spoustu nových funkcí. Přijďte a prozkoumejte s námi dobré i špatné vlastnosti moderního PHP. Po workshopu bude následovat diskuze. Pokud dáváte přednost node.js nebo Javě, rádi si s Vámi porovnáme zkušenosti a poznatky.
Doporučujeme přinést si na workshop počítač s nainstalovaným PHP 7.2 (například přes Docker – viz náš předchozí workshop).
Prvních deset z Vás, kteří se pustí do boje se zadáním a pokoří ho, zveme během workshopu na večeři a drinky.
Dejte o sobě vědět přímo na githubu.
Dotazy a připomínky posílejte na workshop@intraworlds.com.
Na https://github.com/intraworlds/workshop-php přibyly příklady z workshopu a také okomentovaný kód z live-codingu. V README naleznete zajímavé zdroje k PHP. Díky a uvidíme se na dalším workshopu.
Vstupné se neplatí. Těšíme se na Vás!

Docker

Zadání (v pdf) najdete zde. Své práce posílejte na workshop@intraworlds.com.